| Sebytzu_9214 a întrebat:

Cand vreau sa-mi instalez windows 7 la sfarsitul instalarii la completing instalation se blocheaza...am placa video 1gb, hdd 1TB, ram 1 gb si procesor amd athlon 1. 8 ghz 64 3000+. ce naiba are? Si mi se intampla asa dar la windows 7!

6 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Poti instala si pe 64 de bit x64 si pe 32 de biti x32 teoretic ar trebui sa mearga si cu un gb de ram fiind cerinta minima a windows 7 incearca cu vreo 2 gb de ram sau 4 eu am patit la fel pana nu am instalat tot de pe cd original nu a vrut la fel se bloca dar la prima pornire dupa terminarea instalarii

| andreiask a răspuns:

Putin rami. 1 gb si procesorul doar de 1, 8... slabe sanse sa reusesti. Mai pune-i rami si un procesor mai mare si are sa mearga!

| Sebytzu_9214 explică:

Dar aca procesorul este doar de 64 nu pot instala de 32?
ca acolo cand sa inst windowsul imi apare doar de 64 si 86

| Sebytzu_9214 explică:

Am adugat de la un priethen 2 gb si aveam 3 gb... a si am uitat sa punctez ca nu inst de pe cd. dar am vazut pe YT ca merge si ddirect fisierul de pe calcwinking

| BlackStar_Crryss_1997 a răspuns:

Daca incerci sa instalezi versiunea de windows 7 x64 iti trebuie 2gb Ram ( asta e o posibila problema), daca nu ai DVD original cu windows 7 ( x32 ) poate fi o alta problema.
P. S. Sfat : Instaleaza Windows XP