| spirt1 a întrebat:

Cand instalez Windows 7 se blocheaza la "completing installation" si asa ramane 2 ore si nu se intampla nimic.Am incercat cu 2 versiuni dar degeaba.
PC meu are:2 Ghz 3000+ Amd Athlon, 1 Gb ram, 250 Gb hdd, placa video nividia 7300/7200(512 mb), placa de sunet "Sound Maker Value 5.1". Astept raspuns.
Dau funditahappy

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

1-l-ai formatat inainte de instalare?
2-posibil ca cd-ul de boot sa aiba o eroare sau sa fie zgariat
3-ai doar 1gb ram win7 o sa fie lent
sfatul meu, instaleaza vista ultimate pe care poti sa-l faci sa arate ca win7 si are viteza apropiata de xp pentru calc tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie o problema hardware nu neaparat software. incearca si cu un windows xp, daca ai aceeasi problema incearca sa schimbi ram-ul.
succes!

| bullseye a răspuns:

Hdd e problema.schimba-l si nu o sa mai ai probleme

| iSeeYou a răspuns:

Spirt ai gasit vreun raspuns? ai reusit? si mie mi se intampla acelasi lucru.pe xp merge bine si cand incerc sa bag 7 se blocheaza, eu am 4 gb ram Intel dual core e5200 2,5 Ghz placa video de 1gb...nu inteleg dc nu merge.