| spirt1 a întrebat:

Am deschis din nou acest subiect deoarece nu am primit raspunsuri care sa ma lamureasca cum se rezolv problema.

Cand instalez Windows 7 se blocheaza la "completing installation" si asa ramane 2 ore si nu se intampla nimic.Am incercat cu 2 versiuni de windows 7 Ultimate, 2 verisuni de windows 7 Enterprise.De asemenea mai aveam o varianta fara licenta care am mai avut-o si a fost singura pe care am mai avut-o, dar si aceasta face la fel. Daca e sa ma iau dupa tutorialele de instalare de pe youtube observ ca atunci ca cand instalarea a ajuns la "completing installation" isi da restart pc-ul, iar apoi te pune sa completezi direct datele tale si parola etc. La mine nu e asa; ramane blocat si imi apare "completing installation" cu un Loading de 3 puncte si bara verde de jos.
Momentan am Windows XP pe PC. Pc-ului nu ia-m schimbat nimic de cand am avut Windows 7 pe el, in afara de adaugarea unei placi de sunet 5.1.

PC meu are:2 Ghz 3000+ Amd Athlon, 1 Gb ram, 250 Gb hdd, placa video nividia 7300/7200(512 mb), placa de sunet "Sound Maker Value 5.1". Astept raspuns.

Care credeti ca ar putea fi problema si cum as putea sa o rezolv.

Dau fundita happy Multumesc Mult!

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca il formatezi inainte de instalare si ai un cd\dvd verificat de boot nu ai de ce sa ai probleme, fa o verificare copiaza dvd-ul in D si porneste instalarea de acolo, dupa instalare windows-ul actual o sa fie redenumit windows. old pe care-l vei putea sterge, daca nici asa nu merge nu e bun windows-ul are fisiere lipsa sau corupte in el

| alexmircescu13 a răspuns:

Salut. Am 2 posibile solutii:
1. La instalarea win 7 sterge partitiile existente si re-creeaza-le, astfel el isi mai face o partitie de 100 MB "de sistem".
2. Daca deja ai facut asa si tot nu a mers, schimba cablul (IDE SAU SATA), eu am patit sa nu-mi mearga din cauza cablului. Succes!

| Erik_7239 a răspuns:

Salut! Ce pot spune, cred ca e la windows, depinde de unde l-ai luat si daca l-ai scris pe DVD happy, incearca sa faci rost de un windows original de pe la vreun prt ce-l mai bine, nu incerca windows-uri piratate happy daca nici ala original nu merge, inseamna ca e de la pc-ul tau tongue de-si nu cred. Sper ca te-am ajutat. Succes!