| Panteraa a întrebat:

Am un telefon LG gs290 si mi s-a dus touch screen'ul. Il am din ianuarie 2012 si am si garantie la el. Daca merg de unde l-am luat cu garantia la mine mi-l repara? Si daca da in cat timp si trebuie sa mai dau si eu ceva bani? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Daca telefonul este in garantie si nu l-ai desfacut sa ii rupi sigiliul,mergi la magazinul de unde l-ai luat,ei il vor trimite la garantie unde va fi reparat, in caz de nu se poate repara vei primi alt telefon la fel, toate acestea gratis, nu trebuie sa dai nici un leu in plus, cat dureaza nu stiu sincer.

| Panteraa explică (pentru CristianCRS):

Mersi.

| CristianCRS a răspuns (pentru Panteraa):

Cu mare placere, ma bucur ca am fost de ajutor happy

| Panteraa explică (pentru CristianCRS):

L-am dus la reparat cu garantia de o saptamana si trebuie sa vina cat de curand.

| CristianCRS a răspuns (pentru Panteraa):

E foarte bine, sa il folosesti fara probleme in continuare.happy