| Swe3tGirl a întrebat:

Buna,TPU.
Vara trecuta mi s-a stricat touch-ul la telefon si nu mi-am gasit garantia. Mi-am strans bani si l-am reparat. Acum, s-a stricat iar. straight face. Am gasit in sfarsit garantia.dar unele persoane mi-au spus ca nu il mai pot repara gratis cu garantia (el fiind inca in garantie) daca a fost reparat deja de GSM.E adevarat? Tatal meu vrea sa mergem astazi sa-l repar dar el nu stie ca a mai fost reparat.

2 răspunsuri:
| Ideea a răspuns:

Pai, trebuie sa ii spui tatalui tau.
Si se poate repera cu garantia chiar daca a mai fost reparat cu GSM.

| byPain a răspuns:

Deci nu prea cred ca o sa-l mai repare si faza cu tatal tau... de ce nu i-ai spus... i-ai fi spus ca l-ai scapat si s-a stricat. Nu cred ca s-ar fi suparat/enervat prea tare. Daca ii ascunzi greseli asa marunte nu rezolvi nimic.