| anonimguy3 a întrebat:

As dori sa achizitionez acest controller de xbox 360 http://www.emag.ro/controller-microsoft-xbox-360-52a-000 05/pd/E20Q7BBBM/ dar am o confusie si vreau sa ma ajutati. Eu vrea sa il achizitionez ca sa ma joc cu el pe PC, adica sa il folosesc in loc de tastatura si mouse in jocuri. Si altceva, merge pe versiunile de PC la jocuri, adica dowloadez versiunea de pc si vreau sa o joc cu controller de xbox 360. Si de asemenea, o sa suna prostesc si a amator ce intreb da tot intreb ca nu-s sigur, daca imi iau controlleru asta si iau versiunile de xbox 360 ale jocurilor pe PC, le pot juca pe PC?

FUNDA!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E ok daca vrei sa te joci jocuri de pc.
2. Da, suna foarte foarte prostesc.

| anonimguy3 explică (pentru sltlp):

Si cum ar functiona in jocuri? Adica versiunile de pc ale jocurilor vor functiona cu controlerul se vor schimba tastele automat, dar gen, imi vor aparea iconitele de butoane de xbox in loc de taste nu?

| sltlp a răspuns (pentru anonimguy3):

Trebuie sa verifici inainte daca jocul suporta maneta de xbox. Desi 80% din jocuri suporta.
2. Da, schimbi control-ul pe maneta si o sa se schimbe butoanele precum cele de xbox in loc sa iti arate tastele.

| anonimguy3 explică (pentru sltlp):

Si controlerul vine cu driverele la pachet cand il cumpar? Sau nu trebuie instalat un driver sau cv il recunoaste singur sistemu? Deasemenea merge pe Windows 7 32/64 bit (eu am 32)

| sltlp a răspuns (pentru anonimguy3):

Recunoaste sistemul.