| Mikiidutsaa a întrebat:

As dori sa aflu o daca exista o modalitate mai rapida de a-mi descarca pozele de pe cardul de memorie, pe calculator. Am un Nikon d3100, si pana acum foloseam cablul de date pentru descarcare. Problema este ca "operatiunea" incetineste viteza de lucru a calculatorului, si astept pana la 40 de minute pentru a putea vizualiza fotografiile (iar acum, fiind mai multe decat la inceput, merge si mai greu). Laptop-ul nu imi citeste cardul direct, deci nu vad ce altceva as mai putea face. Putin ajutor, daca se poate? happy

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Eu scot cardul din camera si il bag in cititorul de carduri. In maxim 5 min am dat jos tot ce este in card.
Gasesti cititoare de la 12 lei in sus, la Real, la Flanco, Domo sau in majoritatea magazinelor cu electronice.

2 răspunsuri:
| master77 a răspuns:

Cititor de carduri

| Mikiidutsaa explică:

Multumesc frumos!