| ღmerishorღ a întrebat:

HEY, TPU! cum instalez o imprimanta canon MP250? scuzati categoriabatting eyelashes

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Folosesti CD-ul de instalare pe care l-ai primit la cumpararea imprimantei. Succes si numai bine!

| antonG a răspuns:

Sunt de facut urmatorii pasi.

1. Conecteaza imprimanta la computer cu un cablu USB 2.0. Imprimanta sa fie oprita.
2. Daca nu ai CD sau ai Windows 64-bit (si CD-ul nu are drivere pentru sisteme pe 64-bit), descarca driverele potrivite de pe site-ul Canon.
3. Incepe instalarea driverelor cu imprimanta oprita.
4. Cand ti se cere conectarea imprimantei sau dupa instalarea driverelor (daca nu ti se cere conectarea ei), porneste imprimanta si asteapta sa se instaleze driverele de conectare (din ea, separate de cele de pe CD). Iti va aparea un balon in System Tray si te va anunta ca instalarea s-a facut cu succes.
5. Instaleaza aplicatii auxiliare (daca ti-au fost livrate).

| Gabonne1982 a răspuns:

Daca nu mai ai CD-ul original, contacteaza-ma pe privat si iti dau eu driverele.Am si eu o imprimanta identicawinking

| mihai3 a răspuns:

Pai in primul rand cu Cd ullaughing Daca nu cauti pe google Canon MP250 si descarci driverulbig grin si o sa iti mearga sigurhappy

| florin21_5085 a răspuns:

La a mea chiar fara cd, am conectato la laptop(imprimanta pornita) si windowsul a cautat singur driverul si a mers