| ParradiSs a întrebat:

Daca faci root la telefon mai poti sa.l faci iar fara root? Si poti pierde garantia la el. Si care ar fi riscurile daca ii fac. Pot sa.l stric daca fac cv gresit sau se poate sa-i stric softwl?

6 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Pierzi garantia si poti sa iti umpli telefonul de ads-uri

| aXy99 a răspuns:

Nu cred ca mai poti sa il derootezi, doar sa il derutezi. Odata rootat, garantia nu mai este valabila. De ce vrei sa faci asta?

| ParradiSs explică (pentru aXy99):

Am inteles ca se poate. Oricum. Daca pierd garantia la el. Imi bag p... in e l de root☺

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca nu sti ce inseamna root-ul si ce faci, mai bine nu-i face root.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ii strici softul dar greu, 0.1%.
Se poate deroota, experienta prorprie.
Nu pierzi garanatia daca esti inteligent...nu va sti nimeni ca l-ai rootat tu.winking

| Rommeo a răspuns:

Daca nu vrei sa ai un telefon pe post de caramida/bibelou eu zic sa stai cuminte ca un root manevrat gresit poate duce la un telefon brickuit si cam greu sa-l mai aduci la viata.