| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, de o vreme whatsapp nu imi mai arata notificarile, ca sa mi le arate trebuie chiar eu sa intru in aplicație, deci daca cineva ma suna pe whatsapp eu nu vad decat daca sunt in aplicație, AJUTOOOR.

7 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Înseamnă că aplicația se închide în fundal in momentul în care o părăsești, pentru economisirea energiei.
La opțiuni trebuie sa găsești "optimizare ecran de blocare" sau chiar în managerul telefonului. Scoate aplicația din optimizare și nu se va mai închide. Ce telefon ai?

| alexcuamare123 explică (pentru GPA):

Huawei p40 lite 5g

| alexcuamare123 explică (pentru GPA):

Optimizarea este integrata in softwere-ul telefonului

| GPA a răspuns (pentru alexcuamare123):

Cine te-a mințit? laughing

Ia lasă toate aplicațiile de fundal deschise, să vezi ce auto-optimizare se face laughing

| RealKing01 a răspuns:

Umbla la setari -> notificari si activeaza-le.

| florynKab a răspuns:

Salut, incearca sa pornesti notificarile whatsapp-ului din nou sau sa-l reinstalezi, inainte de a reinstala fa un backup la conversatii.