| Si_Atat_Coty_1995 a întrebat:

Hey,TPU! Ma bate gandul sa-mi iau o placa video si as vrea sa stiu daca imi pot lua o placa ddr3, iar pe placa de baza scrie ddr2

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, ddr-ul de la palca video nu ae nici o treaba cu cel de la placa de baza.

| Me2 a răspuns:

DDr-ul nu are de a face cu placa video cu cu ramul, daca ai PCI-express poti pune orice placa video fie ea ddr2, ddr3, ddr5 ..nu'ti recomand ddr3 pentru ca este o tehnologie veche, slaba..si asa mai departe
Raspunde la urmatoarele intrebari pentru a te putea ajuta
1.Ce procesor ai? Denumirea intreaga
2.Ce placa de baza ai? Daca nu stii, downloadeaza programul CPU-Z, instaleaza-l si dai la Maiboard, acolo scrie modelul placii tale de baza
3.Ce sursa ai? Producatorul si nr de W
4.Ce buget ai?