| MaryMaria21 a întrebat:

Hey TPU!
Mi-am cumparat ieri o imprimanta,am pus-o in functiune,am printat cateva pagini, iar azi cand am aprins-o din nou si am vrut sa printez ceva de pe laptop imi spune ca nu gaseste imprimanta.
De la ce este? De la cablu USB? Ce sa fac?
FUNDAAAAAA!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Problema este de la instalarea driverelor.
Instalarea se face prima data, cu imprimanta NECONECTATA! (in caz contrar, instalarea se va face doar pe portul USB unde e bagata imprimanta).

Dupa ce ai instalat driverul, dai restart la sistem, dupa care poti conecta imprimanta.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Să mergi cu ea la service. Evident, după ce încerci și un alt cablu (deși nu cred că asta e problema, da' nu se știe niciodată).
Ai mai putea eventual să dezinstalezi driverul și să-l pui iar, dar nu cred că asta e o rezolvare (chiar dacă merge - doar n-o să faci prostia asta ori de câte ori ai nevoie de ea)!