| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti cum pot sa fac poza la screen?(vreau sa fac la o pagina) Nu stiu cum trebuie sa procedez. Dau Funda! :X :X :X

Răspuns Câştigător
| Antonia90 a răspuns:

In dreapta tastaturii este un buton "Print screen". apesi si apoi intri in paint apesi ctrl+v si apoi salvezi poza unde vrei.

7 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Apeşi pe tasta Print Screen, (aia de lângă F12) apoi deschizi Paint, dai Edit, Paste, apoi dai "x", te întreabă dacă vrei s-o salvezi dai "yes", apoi alegi jos unde să o salveze, Desktop, My Pictures, etc şi dai Ok. Gata. Baftă!

| chakuza a răspuns:

Pe lista butoanelor de pe tastatura de mai sus e acolo cauti PrtScn(Print screen) sau poate sa mai scrie pe el SysRq,asa... apesi pe el dupa aia intri in Paint,dupa aia apesi ctrl+v(paste) dupa aia dai x(close) iti va aparea un mesaj daca vrei sa salvezi imaginea tu vei selecta Yes si dupa aia iti va aparea unde vrei sa salvezi imaginea si in ce format, de preferat sa o salvezi in format jpeg(jpg), pentru ca e cea mai micawinking

| smeeagol a răspuns:

Apasa pe "print scr" la tastatura intra in "paint"du-te la edit apasa pe paste sau intra in paint si folosesti scurtatura "ctrl+v".
Pa.

| 0pufarinA a răspuns:

Ai pe tastatura un buton pe care scrie print screen. Intri pe pgina apesi butonul apoi dechizi paint - edit - paste apoi file - save as si gata

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Poti face cu photoscape... Screen Capture
Sau pe paint... dai pe tasta Print Screen (langa F12) deschizi paintu` si apesi deodata ctrl+v apoi save si gata big grin

sper ca te-am ajutat :*

| InSoMnIaC a răspuns:

Apesi butonul Print Screen care se afla langa F12
apoi intri in Notepad, Word, paint in care doresti
si dai Paste sau ctrl+v.
Sper ca te-am ajutat >Funda?

| FoRsYz a răspuns:

Hi.Apesi pe tasta Print Screen care se afla langa F12 sau mai joc.tongue