| Varatic_Alex_1995 a întrebat:

Hey tpu.ro! big grin
Am si eu o mica dilema...
Am o tableta cu root, iar ea a venit cu 8 gb memorie interna, dintre care 3-4 gb au fost ocupati pentru aplicatiile preinstalate si sistem.
Insa pentru aplicatii, jocuri, muzica, filme mi-au ramas aproximativ 2.5 gb. Eu am gasit pe google play niste jocuri destul de faine, dar care ocupa dupa cum stiti cate 1 sau 2 gb. Eu mi-am achizitionat un card de memorie de 16 gb pentru jocuri, muzica, s.a. Dupa asta am putut muta aplicatiile/jocurile pe card dupa ce le-am instalat, dar se mutau doar cele simple(fara date obb). Insa la cele ce ocupa mai multa memorie, gen Modern Combat 5, Gangstar Vegas, Fifa 15, se muta numai apk, care era de circa 50 mb, datele obb ramanand in memoria interna a tabletei. Dupa ce am vazut cateva tutoriale, am inteles ce trebuie sa fac. Am descarcat Mini Tool Partition pentru PC si cu ajutorul unui cititor de carduri micro SD, am creat cele doua partitii pe card ( aici totul a decurs ok)
In continuare am instalat aplicatia Link2sd pentru a putea muta jocurile cu obb pe prima sau a doua partitie. Dar, pentru aceasta aveam nevoie de versiune PLUS ( adica PRO) a acestei aplicatii. M-am mai interesat din nou si pana la urma am obtinut versiunea Plus cu ajutorul aplicatiei Lucky Patcher. Obtinand versiune PRO, am avut deja acces la urmatoarea optiune: sa leg apk-ul de la un joc de obb-ul acestuia si astfel sa mut jocul integral, adica cu tot cu obb pe cardul de memorie, eliberandu-mi astfel memoria interna si dupa asta sa instalez alte jocuri si la fel sa le mut in acest mod. Aici am intampinat urmatoare problema: cand am selectat : (sau ceva de genul), adica sa lipesc obb-ul de apk si sa mut in intregime jocul, mi-a dat sa aleg unde sa mut: pe prima sau pe a doua partitie. Orice as alege mi-a dat eroare. Daca am incercat sa o mut pe prima partitie, imi scria, iar daca am incercat s-o mut pe a doua partitie, mi-a scris la fel...
Deci ma puteti ajuta sa remediez/fixez aceasta eroare?
P.S. - Va rog din suflet nu-mi dati diferite link-uri de pe youtube sau google, ci explicati-mi singuri ce si cum sa fac!
ACORD FUNDA CELUI CE O SA MA AJUTE CU ADEVARAT!

2 răspunsuri:
| Varatic_Alex_1995 explică:

Hey, am scris in graba si am comis cateva greseli. Am uitat sa mentionez ca eroarea ce mi-a dat-o LINK2SD cand am incercat sa leg apk-ul de obb a fost:
``Link2SD package invalid``