| Panteraa a întrebat:

Tatal meu are un telefon cu cartela de mult timp. De vreo 10 ani cred. Nu a avut nimic pana acum dar de ieru nu mai are semnal. Ce s-a intamplat? Ce poate sa faca?

3 răspunsuri:
| viktorxxx a răspuns:

Cartela SIM trebuie schimbata. O data pe an are dreptul gratuit la o schimbare de SIM.

| MihaiTT a răspuns:

S-a stricat cartela, e o chestie care se intampla in general si au patit-o multi, inclusiv eu.
Mergi cu cartela la la Orange, cosmote, Vodafone...ce o fi si ti-o inlocuiesc cu una buna si nu uita sa le spui sa-ti copieze si contactele de pe sim daca nu le are in telefon tataul tau

| alicepika a răspuns:

Si eu am patit la fel. dupa un timp catelele se uzeaza si isi pierd valabilitatea asa s-a intamplat si cu a mea.mergi la Orange cosmote sau Vodafone depinde de cartela spune-le ce ai patit si roaga-i sa iti puna pe o alta cartela contactele si tot ce mai era salvat pe ea.la mine a functionathappy