| RalucaDeseneaza a întrebat:

Heyy.Am si eu nevoie urgenta sa siu. daca mi s-a blocat telefonul(am un LG p700)din cauza ca am incercat de prea multe ori sa desenez un model din ala de blocare cum as putea sa il deblochez? Va rog ajutati-ma urgeent!

Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Înainte de a face această deblocare trebuie să scoateți cartela SIM și cardul SD sau nu va reseta! Cu telefonul pornit de, apăsați și mențineți apăsat butonul de VOLUM JOS, apoi apăsați butonul POWER scurt. Așteptați pentru ecranul cu cele 3 imagini Android să apară, iar apoi eliberați butonul MAI ÎNCET. Apăsați MAI ÎNCET pentru a selecta Ștergere depozitare, și apoi apăsați ALIMENTARE.

Before you peform this unlock you must remove the sim card and sd card or it will not reset! With the phone turned of, press and hold the VOLUME DOWN button, and then briefly press the POWER button. Wait for the screen with the 3 Android images to appear, and then release the VOLUME DOWN button. Press VOLUME DOWN to select CLEAR STORAGE, and then press POWER.

| Jibu_Carmen_1995 a răspuns (pentru soul2soull):

La mine nu merge asa se inchide telefonul nu se poate aceeasi situatie am si eu am incercat de pre multe ori modelul

2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Cu telefonul oprit tine apasat volum up si volume down si apesi tasta power si intrri in meniul de recuperare ai sa ai recovery mode dai clear cache partition si factory data reset si telefonul va fi resetat la setarile din fabrica toata operatia este facuta cu telefonul oprit