| Kidd a întrebat:

Hi! Am Nokia 5220 X-press Music. As vrea sa bag un cod de siguranta ca at cand vreau sa deblochez telefonuul sa imi ceara codul...Am incercat la setari /siguranta si bag un cod. Blochez telu' si dupa nu mi. l cere. Ce sa fac? puppy dog eyes

1 răspuns:
| mikkhhell a răspuns:

Intra la setari/ siguranta(protectie)/blocare taste(acolo exista orubrica pentru blocat taste simplu si o rubrica pentru blocat taste cu ajutorul unui cod de siguranta format din 5 cifre, odata activat de cate ori vrei sa deblochezi tastele i-ti va cere acest cod).