| kolcov a întrebat:

Hi, azi de dimineata cand am deschis pc-ul si am observat ca nu-mi mai apare nimic pe desktop ma refer la icons si la bara de jos de la windows mi imi apare doar imaginea de la desktop, in acest moment folosesc Windows Task Manager ca sa intru in diferite programe, credeti ca ma puteti ajuta va rog? happy Am auzit ca trebuie sa reinstalez explorer. exe, am cautat pe net dar nu am gasit nimic bun care ma poate ajuta.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Click dreapta pe desktop->Arrange Icons by->Show Desktop Icons. Ia vezi, merge? Teoretic trebuie sa mearga!

| aleks4ever a răspuns:

Deci aceasta problema este din cauza unui update facut pe net sau chiar din cauza lui IE (Internet Explorel). Ai incercat cumva sa il instalezi/reinstalezi si dupa ai avut problema asta cred, din cauza ca la instalarea acestui browser s-a sters o biblioteca. Iti recomand reformatarea pc-ului (schimbarea sistemului de operare).

| Sabìŋaaa a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu pana acum cateva minute cand am vazut intrebarea ta si noroc de neluL laughing)) love strucklove struck

| DooMa14 a răspuns:

New Task-> EXPORER.Gata! Windowsu nu mai porneste acest proces si de aia patesti asa! Trebuie reinstalat daca persista.