| Crapgg a întrebat:

Hi! Doresc sa achizitionez un laptop de pana in 2700 ron. Am mai marit bugetul si sper sa'mi cumpar ceva care sa ma tina vreo cativa ani.In special il vreau pentru programare si jocuri.Ms si bafta! happy

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Asta ar fi cam cel mai bun pentru bugetul tau

http://www.pcgarage.ro/......linux-gri/

10 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

In buget, V3-ul recomandat are cea mai buna configuratie!
Alta solutie ar fi acest ProBook - http://www.emag.ro/......EVWSKBBBM/
Succes!

| Crapgg explică (pentru laptopnews):

Am gasit un Acer Aspire V3-771g. Dilema este urmatoarea:
*ecran de 17.3 inch si placa video nVIDIA gt630m
sau
*ecran de 15 si placa video nVIDIA gt640m
Mentionez ca in rest sunt exact aceleasi specificatii.Care dintre acestea 2 sa le aleg, diagonala mai mare in defavoarea placii grafice sau invers?
Multumesc!

| laptopnews a răspuns (pentru Crapgg):

Daca nu il folosesti pentru grafica, editare etc, cred ca poti sa mergi si pe un ecran de 15.6 inch! Vezi si ce caracteristici are display-ul! happy succes!

| relian a răspuns:

Si care ar fi intrebarea? Vrei sa stii cam ce laptop ai putea lua cu banii aia sau altceva? Eu am vazut ca laptopurile pentru jocuri sint alea ALIENWIRE sau ceva de genu asta.Restu nu spun ca ar merge pe ele jocuri asa de orice natura.Insa pe alea asa scrie ca sint facute special pentru jocuri.Si la fel mai sint axcele desktopuri all in one care tot asa nu prea se puteau juca jocuri si acum am vazut ca pe unele scrie ca pot rula jocuri normal.Cel mai indicat ar fi sa mergi tu la magazine si acolo intrebi pe aia ce laptopuri ruleaa jocuri fara probleme si fara sa le spui ca ai vrea tu sau citi bani ai.Doar asa sa te informezi si o sa iti zica.Eu pot sa intreb pe aici dar nu stiu de te ajuta asta cu ceva pentru ca nu sint in Romania.Ce iti pot spune este sa nu te grabesti sa iei si mai ales Acer ca am vazut cineva spunea ceva de un acer.Nu stiu cit de stabile sint.Mai intreaba mai documemteazate. Daca merg prin oras o sa intreb si poate revin sa iti spun ce am aflat.Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti lua un laptop pentru jocuri, o sa iti regreti asta toata perioada in care o sa il folosesti, laptopurile nu sunt pentru jocuri oricat de bune ar fi...

| laptopnews a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista laptopuri special concepute pentru jocuri, dar au un pret mai ridicat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru laptopnews):

Oricat de pentru gaming au fost facute, imi mentin ideea, nu recomand un laptop pentru gaming niciodata...

| laptopnews a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai si argumente? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru laptopnews):

1 la pc gasesti o diagonala mult mai mare
2 nu trebuie sa stai cu grija ca se descarca
3 un pc e mai ieftin decat un laptop

| laptopnews a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe de alta parte intervine argumentul portabilitatii pe care ti-o ofera laptop-ul! happy Nu trebuie sa stai cu grija ca se descarca, dar si cand ai o pana de curent, parca e buna bateria de laptop! happy Succes!