| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Nu mi se deschide monitorul la calculator, desi unitatea centrala functioneaza. Ce ar trebui sa fac? Daca dau dublu click pe Del se deschide monitorul. Oare ce-o fi? Ma puteti ajuta?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand sasi cumperi unu din secolu 21 in fine, daca nu afiseaza imagine pot mai multe probleme
1 memoria ram nu-i fixata bine, nici nu ma mir e antica
2 placa video s-a dus defect
3 monitotul e dus
ca sa afli te duci la altcineva sau il cuplezi la tv prin mufa vga
daca se deschide si scrie no singal e de vina pc tau, eu eu pateam asta placa de baza defecte pe ea o baterie etc
pe astea vechi totul e posibil

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Monitorul meu este din sec 21. Este de tip plasma. Poti scrie te rog corect gramatical ca nu am inteles aproape nimic?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma si jignesti dupa ce incerc sa te ajut super, descurcate singur

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu te am jignit? Tu ai inceput totul. Citeste ce ai scris si ai sa-ti dai seama?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu te am jignit. Tu ai inceput totul. Citeste ce ai scris si ai sa-ti dai seama.

| Daniel2836 a răspuns:

Sunt mai multe lucrur icare s-au putut petrece laacest monitor, poate s-a rupt un circuit din el, poate s-a spart ceva sau doar s-a blocat. Du-l la un specialist It şi P.c.

| Daniel2836 a răspuns (pentru Daniel2836):

Scuze nu prea imi merge tastatura sad.

| Vlad99990 a răspuns:

Vezi daca mufa de la monitor este bagata in slotul de la placa video

| Lupu_Denis_1990 a răspuns:

Trebuie dus la reparat numai ai ce face cu el

| Moldi_Scriitoare_2000 a răspuns:

Buna ziua. Am patit si eu la fel. E de vina tubul monitorului. Iti spun eu ca si la mine a facut la fel; te tine cat te tine asa, si se strica (adica intr-o zi o sa te trezesti ca nu ti se mai deschide deloc. Mai bine il duci la reparat sau il schimbi. Sa ai o zi buna.

| RAY a răspuns (pentru Moldi_Scriitoare_2000):

Inca mai ai pc pe tub?

| Moldi_Scriitoare_2000 a răspuns (pentru RAY):

Am dat un exemplu, cum are o prietena de a mea, doar ca, ca sa nu o includ pe ea in discutia de mai sus, caci altfel se supara, am zis ca am eu. Ce e rau in a-ti proteja prietenii? Eu zic ca nimic!

| RAY a răspuns (pentru Moldi_Scriitoare_2000):

Poate am exagerat, dar cer respect cand ajut pe cineva, pentru chesti de astea platesti la un service, eu am lcd, nu e nimic

| Moldi_Scriitoare_2000 a răspuns (pentru RAY):

Da, bine, bine! Eu am un laptop, caci e mult mai practic! rolling on the floor