| VeroniMichy a întrebat:

Hi!
Vreau sa cumpar si eu o placa video second hand de pe site asta : https://www.diabloscomputer.ro/
Are cineva experienta cu site-ul asta, daca e de incredere?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Da,
e unul dintre site-urile sigure,
chiar daca eu nu am cumparat de la ei,
cunosc mai multe persoane care au luat laptopuri SH de la ei.

Insa ce placa vrei sa cumperi de la ei?

Majoritatea sunt extrem de vechi si slabe, nu merita osteneala.
Iar cele Quadro nu te ajuta in jocuri
(insa daca o iei pentru a da boost unui program de proiectare sau modelare, atunci da... merita)

https://www.diabloscomputer.ro/placi-video?order=product.price.asc

| VeroniMichy explică (pentru NLS):

Buna!
Mersi de raspuns, vreau sa pun placa asta https://www.diabloscomputer.ro/......dr3-64-bit
Am un pc mai vechi si as vrea sa-l dau cuiva, si vreau sa poata macar duce gta sa pe el, placa asta pare okey, are 1 gb, compatibil cu directx 11,

| NLS a răspuns (pentru VeroniMichy):

Https://www.interlink.ro/placi-video-calculator?limit=100

Gasesti la interlink, alt magazin sigur...

HD 8490 la 81 RON, care-i peste HD6450

Are si ea DX11, si in plus suporta PCIex 2.0, spre deosebire de alegerea ta.

Chiar daca placa de baza are conector PCIex 1.0, nu strica deloc daca pui o placa video cu PCIe 2.0,
dimpotriva, va fi folosita toata banda (de transfer) de care e capabila placa de baza.

| flixbuster a răspuns:

Sunt de incredere si profesionisti. Am luat de la ei, am si facut retur la ei - nici o problema.