| AndreeaDmn a întrebat:

Hristos a înviat! happy
Deci.. am laptop DELL latitude d600 si am windows 7 pe el [ da stiu ca nu-i bine si bla bla ] dar de la un timp a inceput sa se blocheze de tot, si sa nu mai pot face nici o comanda si apoi trebuie sa ii dau restart. Din 10 in 10 minute face chestia asta, de ce?
Cum aş putea rezolva? Mai detaliat happy
Fundă happy.

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Pentru windows 7 iti trebuie minim 1 giga de ram ca sa functioneze bine.nu stiu de ce te complici dar daca vrei sa o faci sa stii ca windowsul se ingreuneaza pe masura ce il folosesti deoarece de la fiecare program instalat sau actiune facuta depoziteaza ceva in registri. acestia pot fi curatati cu programe gen tuneup utilities dar in cazul tau nu stiu daca te va ajuta sau te va incurca mai mult. pentru moment schimba windowsul, dar nu va rezolva problema cu totul. va merge iar greu. daca iti permite laptopul mai baga ram, daca nu incearca xp pentru ca e cel mai bun windows creat vreodata(atat cat poate Microsoft). funda?

1 răspuns:
| trochios a răspuns:

Incearca sa-i reinstalezi windows-ul ca poate merge greu daca nu l-ai schimbat de mult.