| anonim_4396 a întrebat:

Https://altex.ro/......LC4TX07EA/

Mi-am achizitionat pc-ul asta si baiatul de la magazin mi-a spus ca NU imi recomanda win7 pe el pentru ca e performant si e facut pentru win10.
Am fost cu pc-ul sa-mi instalez windows7 si baiatul care se ocupa cu instalatul de windows a raspuns cand am cerut win7 si mi-a recomandat win10 pentru ca exista sansa sa nu imi functioneze prea bine pe win7.
Eu cer win7 pentru ca am mai avut win10 pe pc-uri slabe si nu imi placea ca se misca greu iar win7 era mult mai rapid si nu consuma atat de mult.
E dificil sa fac o alegere intre win7 si win10 pentru ca e pierdere de timp si de bani sa trec de la un windows la altul ca sa fac comparatie care se misca mai bine.
Nu stiu daca sa ma bazez pe ce aud sau pe ce am patit... RECUNOSC ca nu stiu mai nimic in domeniul IT.

E adevarat ca pe pc-uri puternice ruleaza mai bine win10 decat win7?

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

In primul si in primul rand, pentru calculatoarele mai noi nu mai exista suport (= drivere) DECAT pentru Windows 10.

Aia cu performanta vine mai tarziu, daca reusesti sa instalezi complet si corect ambele OS-uri si sa le faci benchmark.

Este exact cazul tau. Vezi aici:

http://support.hp.com/......s/19390500

Răspuns utilizator avertizat