| stefan4747 a întrebat:

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4383366/
Ce parere aveti? Va duce si in 2-3 ani decent jocurile?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate un hd măcar dublu, n-ar strica

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce e bataia asta de batjocura? Ce rezolutie are monitorul pe care il vei folosi cu sistemul? Intrebarea la sistemul asta din wishlistul tau e daca vor rezista SSD-ul si sursa aia macar 3 ani... unde mai pui ca ai placa de baza cu slot M.2 si tu pui un SSD - destul de lent - pe SATA...

| stefan4747 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce vrei sa spui?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru stefan4747):

Nu intelegi limba romana? 3 3300X ar fi mult mai ok - 7 nm, performanta similara, mai rece. Plus de asta 5 2600X nu e pe stoc, deci oricum ai avea de asteptat. Placa video ai ales-o cu ochii inchisi, ca altfel nu se explica de ce nu ai ales-o pe asta, daca tot vrei 1660 - https://www.pcgarage.ro/......6-192-bit/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar fi o idee sa mai astepti sa intre in stoc procesorul asta - https://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/ryzen-3-3300x-38ghz-box/

| AlexZen a răspuns:

Incearca ryzen 3600, hdd cu 256mb buffer de la seagate, e ok in rest