| Ola43 a întrebat:

Ieri am incercat sa instalez windows xp sp3 dar nu imi boota cd-ul intru in BIOS-Boot-Boot Device priority si la 1st boot device am auzit ca ar trebui sa apara CDROM, dar mie nuimi apare, e setat pe floopy drive si mai are 3M-SAMSUNG HDO80HJ si PM-TSSTcorpCD/DVDW SH-S182D acesta al doilea poate fi CDROM? va rog sa ma ajutati happy nu ma prea pricep

1 răspuns:
| GabrielRazvan1982 a răspuns:

Da acesta este cd-dwd rom seteaza ca cd/dwd sa fie primul in boot device priority ducare dai f10 si cand reporneste calculatorul ar trebuie sa iti apara presss any key. Daca nu merge nici asa dai restart la calculator si incerca tasta f12 sau tasta ESC