| maradona10 a întrebat:

Ieri dimineata cand am deschis pc mi-a aparut o imagine albastra unde imi scria cu alba, ca windowsul a oprit computer pentru a nu-l strica.;. si ca. undeva am o eroare si ca daca, cand voi da restart la pc nu isi va reveni inseama ca e ceva de la hard disk sau ceva driver. EU am dat restart si si-a revenit, dupa care am cautat si eu pe google despre ce este vorba...am aflata ca motivele ar putea fi :ceva la hard disk, vreun soft ce nu se intelege cu altele sau virusi, troieni etc. Azi dimineata cand l-am deschis mi-a mers normal... oare s-a rezolvat problema, pentru ca eu ieri i-am dat si un scan cu panda dupa aceasta faza si mi-a gasit 12 virusi, dau funda. va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

E posibil ca BSOD (Blue Screen Of Death - ecranul albastru de care ai pomenit) sa fi aparut din cauza unei functionari defectuoase a uneia din componentele calculatorului, dar la fel de posibil e sa fi fost si efectul vreunui virus. Daca mai apare, o solutie mai sanatoasa e sa reinstalezi sistemul de operare. De regula nu recomand solutia asta decat in cazuri extreme, cum ar fi coruperea unor fisiere de sistem din cauza infectarii cu virus sau malware. Daca nu mai apare, e OK, poti sa stai linistit. Succes!

| maradona10 explică (pentru alexmircescu13):

MERSI ALEXMIRCESCU... si problema nu mai apare ....cred ca totul e ok, o fi fost vreun virus am gasit 12 la scanarea cu panda

2 răspunsuri:
| koko3475 a răspuns:

Da e posibil sa nu mai ai probleme. de obicei erorile care apar pe fond albastru sunt erori grave.