| VeroniMichy a întrebat:

Ieri mi-am cumpărat un i5 la second, l-am instalat si am deschis pc si am deschis Chrome, am stat 5 min pe el si s-a stins, l-am repornit si aceeași problema, m-am uitat si bios si am văzut ca procesul avea 81 grade Celsius, oare de la temperatura sa se stingă asa random?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cooler ai pe el? pasta termica pusa ok?

| VeroniMichy explică (pentru Wr3nch):

Am 2 coolere, iar pasta n-am deloc

| Brizbriz a răspuns (pentru VeroniMichy):

"acum 4 minute | VeroniMichy explică (pentru Wr3nch):
Am 2 coolere, iar pasta n-am deloc"

"iar pasta n-am deloc"
esti dus TOTAL DE-A BINELEA!
e ca si cum nu ai avea cooler, DELOC

| Wr3nch a răspuns (pentru VeroniMichy):

Acolo e problema. Pasta e esentiala un disiparea caldurii.

| NLS a răspuns:

Intreaba pe la colegi, prieteni, rude, vecini. poate are cineva pasta ramasa de la o (re)instalare.
Chiar daca are un an sau mai mult, tot e mai buna decat deloc.
(de exemplu eu am 3 siringi incepute in casa, si 2 noi.)
Conditia e sa fie o pasta de calitate, ar fi de preferat sa gasesti la cineva Noctua NT-H1, sau Arctic MX2... MX4.