| TamplaruAnisoara a întrebat:

Imaginati-va următoarele scenarii:
Ar exista cipuri care ar conține un spital cu tot arsenalul de echipamente si tehnologie așa încât s-ar putea face operații cu laser de la distanta (online).
Daca ar deveni obligatorie implantarea lor, ce ați face, le-ați accepta sau nu?
Daca ar deveni obligatorie implantarea unui cip care sa conțină o camera video si ar fi implantata in ochi la vedere, dar fiind mica nu va fi observabila, ați accepta sau nu? Fiind in ochi nu este acoperita de epiderma. Poate filma tot ce prinde când ai ochiul/ ochii deschiși. Asta da supraveghere!

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Nu, în niciun caz. Personal, ar fi sinucidere de personalitate, și/sau spiritualitate, și/sau de nevoi.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu, Nu si Nu!
tongue

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca ar deveni obligatorie... am avea de ales? thinking Daca ai pus problema asa, inseamna ca nu. Daca am avea de ales, atunci nu as face-o.

La a doua intrebare... dar ce tot zic. Normal ca nu. Si nici nu cred ca ar face-o cineva.

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Hai ma, n-ai văzut subiectul asta prin animeuri d-astea futuriste? laughing Mă așteptam să dezvolți mai mult.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Psycho pass.

Da nu, ca metalul rugineste in mine.

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

La faza cu cipul in ochi și filmat și toate chestii, mi-a amintit de"double decker" unde aia fix asa ceva aveau și mai și comunicau cu elehee hee

| PainTech a răspuns:

1. Tinand cont ca ar exista cipuri atat de avansate ma gandesc ca tehnologia de la spital ar fi mult mai buna. De ce as face operatie online acasa de calitate inferioara?

2. Absolut nu.

Pana ajungem noi macar aproape de scenariile astea...
Noi nu avem paturi si medici in spitale, apa si canalizare in toate localitatile.

| Skarr a răspuns:

Nu. Cine ar vrea. Dar, o sa existe in urmatoarele zeci de ani cip uri cu informatii. Cea ce nu mi se pare misto :/ daca toata lumea ar sti orice instant. Nu stiu. Ar fi naspa. Da, probabil ca o sa fie scump sa faci asta deci nu e chiar asa. Cum ar fi sa fie oamenii hack uiti si sa ia virusi in cip uri happy