| Emmy125 a întrebat:

Imi merge foarte greu calculatorul si se tot blocheaza. Ce ar putea sa aiba? Si ce as putea face sa mearga bine, din nou? Poate fi din cauza memoriei..Pe disk-ul C mai am 2 GB si pe D 30 GB. Poate fi si din cauza a altceva? Ca nu prea as vrea sa reinstalez windowsul.Mai precizez ca atunci cand se blocheaza imi zice ca paginile sunt inactive sau pluginul a devenit inactiv sau ceva de shckwave flash.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Reinstalarea windows-ului e cea mai comodă variantă, dar nu este neapărat(subliniez asta), la fel și repararea acestuia.
Dacă vrei cât de cât să îl readuci la viață eu te pot ajuta.Am întâlnit cazuri de astea la clienții mei.Lasă-ți id-ul în privat și încercăm să îl restaorăm.Succes

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Da, trebuie sa reinstalezi windows-ul.
L-ai putea imbunatati dar cu foarte putin, daca vrei sa fie fresh ca la inceput, ar fi indicat sa-l reinstalezi.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Intra in device manager si vezi daca ai vreun semn de excalamare peacolo. Daca nu vezi in BIOS daca procesorul tau suporta 64 biti. Daca da puneti windows xp 64 biti sau daca ai ceva dual core puneti vista 64 biti.

| LeAnonim1 a răspuns:

Cat gb are c?

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Imi incarca greu, desi RCS-RDS foloseste fibra optica si se blocheaza foarte des cu,, fila inactiva,, in Google Crhrome. Laptopul e aproate nou dar a fost o defectiune in retea si de atunci am acest necaz.Deci am aceiasi problema ca si Aly 125.

| ir3al a răspuns:

Nu stiu, nu prea le am cu calculatoarele sau orice tine de tehnologia asta avansata laughingglumeam
---La mine, 2 picioare in unitate rezolva totul, pe bune

| Gabiᅠ a răspuns:

Cu picioarele nu prea cred, dar incearca sa eliberezi memoria sau sa pui sa scaneze antivirusul ca poate are virusi...
Incearca, sper ca ti-am fost de folos.

| Alexya97 a răspuns:

Pai, ar putea fi atat probleme cu memoria, dar ai putea avea virusi, fiindca multe siteuri au asa ceva, iar daca computerul e mai vechi, atunci ar putea fi din cauza prafului adunat in interior. ar trebui sa-l desfaci si sa il cureti, iar daca nu se imbunatateste situatia, atunci verifica sa nu aiba virusi, si mai incearca sa il cureti de programele sau documentele care nu-ti sunt necesare.

| PlusshTPU a răspuns:

Da. Si la mine merge greu youtube.