| ed23tm a întrebat:

Imi merge internetul bine timp de 5 minute, dupa aceea nu mai merge deloc, peste cateva minute merge din nou, si continua tot asa.
Am aceasta problema de 3 zile.
Care este problema?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Cand ramai fara net, uita-te la mufa unde este introdus cablul de net, acolo ai beculetle, daca ti se aprind si nu ai net inseamna ca e de la tine, daca nu se aprind atunci este de la internet, de la mufa de net, sau de la cablu si atunci rezolvarea problemei este sa ii contactezi pe cei de la firma de unde ai internetul.

| BlackJoker a răspuns (pentru Dannyjj):

Pretene am avut si eu problema asta si cred ca stiu cum o poti rezolva, ai mai mult de 1 browser(gen google chrome)de internet instalat pe windowsul tau? Daca da dezinstaleaza unul si ramai cu unul... cred ca asta este problema.

| Dannyjj a răspuns (pentru BlackJoker):

Tu zici că dacă ai mai multe browsere rămâi fără internet? Păi cum se face atunci că eu am 3 browsere și tot am putut să-ți las acest răspuns?(adică am internet). DECI NU! Problema este din windows, setările pentru conexiunea la internet mai exact, asta dacă este vorba de prima problemă menționată de mine(dacă se aprind beculețele de placa de retea(mufa unde intră cablul de internet).

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce verifici conexiunea la internet(s-ar putea ca ceva sa nu faca bine contact) si totul este in regula, ia legatura cu furnizorul tau de internet si reclama defectiunea, s-ar putea sa fie de la el. Succes si numai bine!

| Catalion a răspuns:

Cred ca cineva iti foloseste IP-ul. Am patit si eu asta si am aflat ca era vorba de un furt de IP. Am sunat la ilink ( la ilink am abonament ) si mi-au creat un username si o parola ( parola e ultimile 5 numere din CNP ) ca sa folosesc conexiunea broadand sau DSL cum se mai spune. Adica, atunci cand pornesc calculatorul si vreau sa ma conectez la internet, trebuie sa dau click la conexiunea broadband ca sa ma conectez manual. La Ilink se face asa peste tot ca devenise o problema furtul IP-ului de catre cei care se folosesc de asta ca sa aiba net gratis. Suna la cei la care ai abonament si spune-le despre problema si cred ca si tu trebuie sa-ti setezi netul astfel Iti explica ei mai multe.

| bOse a răspuns:

Contacteaza-ti providerul.

| SilviuCSM a răspuns:

Contacteaza firma de internet si spune`le depre aceasta problema. Toate cele bune.

| Dove a răspuns:

Ia legatura cu firma care iti da net si explica-le problema poate fi si de la ei, asta e o optiune cred ca mai exista si altele dar le las sa vina de la alte persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu treaba asta cand am instalat modemul, acum depinde daca tu ai madem sau nu, daca ai modem si ai avut un cd de instalat, reseteaza si mai instaleazal o data cu datele pe care ti le dau cei la care esti abonat, si daca mai face probleme suna la ei, de la tine poate fi ori modemul slab, ori se mai pierde din semnal pe drum, daca nu mere suna la ei si insista ca se rezolva eu am schimbat 3 modemuri ca imi tot ziceau cretinii ca nu sunt marca ce treba si asa mai departe pana la urma dupa vreo 5 zile in care am insistat cu cate 2-3 telefoane pe zi s-a rezolvat fara ca eu sa fac nimic.Deci trage tu concluzia! SUCCES

| NICUnoscut a răspuns:

Un raspuns mult mai bun l-ai putea primi de la reteaua de unde ai net.Incearca sa-i suni si sa le explici totul.