| Masonul a întrebat:

Imi merge windows 7 pe procesor Intel celeron d 3.06 placa video HD5450 2gb ram 4 gb adica sa imi mearga fara sa mi se blocheze sau alte asteptari neplacute plz repede am nev funda cel mai bun raspunshappy

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Da intr-adevar windows 7 merge pe orice Pc, chiar si pe unu care are placa video de 256, problema e ca pentru windows 7, ai nevoie de pc perfomant ca sa iti ruleze cum trebuie.
Windows7 e un system de operare foarte pretentios, daca tu il ti doar pentru dizain, ca iti place suprafata lui, asta e altceva.
Si hai sa-ti mai zic ceva, ce-i ce pun windows7 pe 1gb ram,in afara ca abia le intra in windows,dar o sa li se si micsoreaze spatiu din partitia C, si poate ca D, indiferent de ce fac, ca se uita la o poza, ca la un videoclip, sau ca navigheaza pe net, li se micsoreaza automat spatiul. Deci nu e bun, sa ai windows 7 daca nu ai o configuratie a pc-ului buna, incat sa-ti ruleze windows7.
bafta!

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

O sa mearga jalnic, o sa vezi tu ce spun eu. Tu ia-te dupa asta-i d esus, ca va merge bine, icnearca, si mai vedem. Ai un procesor megavechi, o sa sta utilziat si in idle saracul

| AndreiGabi a răspuns:

Merge sigur.

| Λndrei a răspuns:

Mie imi merge pe o racla de dual core 2.66, placa video nVidia GT 220 1 GB si 2 GB RAM DDR2 fara nicio problema sau lag.Acum trage concluzia big grin

| Alexintunecatul a răspuns:

Merge linistit..numai sa nu-l omori cu programe de care nu te folosestitongue

| Niiiicu a răspuns:

Va merge fara nicio problemahappy

| tteo92 a răspuns:

Salut!
Daca ai ddr3 la o frecventa de 1600mhz ar fi nemaipomenit sa te pui pe x64bit.
Pentru ca daca pui pe 32, manca multe resurse si mai ales din Ram.
Placa video e buna si procesorul, daca ai avea si ram la fel, atunci poti pune w7 cu incredere.

| anyhylator a răspuns:

Windows 7 merge aproape pe orice tip de calculator, daca are procesor Intel si peste 1 gb RAM

| tteo92 a răspuns (pentru anyhylator):

Da intr-adevar windows 7 merge pe orice Pc, chiar si pe unu care are placa video de 256, problema e ca pentru windows 7, ai nevoie de pc perfomant ca sa iti ruleze cum trebuie.
Windows7 e un system de operare foarte pretentios, daca tu il ti doar pentru dizain, ca iti place suprafata lui, asta e altceva.
Si hai sa-ti mai zic ceva, ce-i ce pun windows7 pe 1gb ram,in afara ca abia le intra in windows,dar o sa li se si micsoreaze spatiu din partitia C, si poate ca D, indiferent de ce fac, ca se uita la o poza, ca la un videoclip, sau ca navigheaza pe net, li se micsoreaza automat spatiul. Deci nu e bun, sa ai windows 7 daca nu ai o configuratie a pc-ului buna, incat sa-ti ruleze windows7.
bafta!

| Masonul explică:

Mai am ddr 3:X

| Masonul explică:

Srs dani deci mi-am pus windows 7 home premium si merge foarte binebig grin

| Masonul explică:

Vreau sa zic ca mi-am pus windows 7 home premium si mergea destul de bine nu ff bine dar nici rau big grin