| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate cineva explica cum se poate realiza o plata prin paypal?! Va rog frumos! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Vrei sa platesti prin Paypal este o idee foarte buna ce vrei sa faci.Cum poti plati? Pai doar daca cel care iti vinde ceva daca accepta sa-l platesti prin paypall atunci e ok. Daca nu vrea atunci platesticu cardul.Paypall este sigur, de fapt ei platesc pe cel care iti vinde, deci acea firma, persoana care iti vinde tie ceva nu au informatiile tale referitoare la cardul tau.Doar paypall le are si ei platesc pe ala si tu platesti pe paypall.Este cel mai sigur mod de plata in afara de banca ta unde ai cardul. Ebay foloseste numai plata prin paypall si foarte putin alte metode.Paypall este cum am zis foarte sigur nu te joci cu ei.Dar sint destule siteuri care nu fac tranzactii asa.Vor sa le dai cardul, numarul informatii.Acum depinde ce siteuri sint cit de serioase sint.Cumpara cu cec daca nu ai incredere sa dai cardul.