| movieplace a întrebat:

Imi poate oferi cineva o idee de website Care credeti ca va fi vizitat sau il veti vizita (deocamdata nu am nici o idee)

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PrOn. Sau ceva cu manele. Astea merg în România, la atât de pricep românii.

| movieplace explică (pentru anonim_4396):

Inseamna ca eu si inca 1% din Romania cu cetatenie romana nu suntem romani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru movieplace):

1% nu, dar 5% da, nu suntem români laughing

| awspam a răspuns:

Vrei sa faci tu? un website si nu sti ce, asta vrei?

| movieplace explică (pentru awspam):

Da vreau sa fac un website si pana acum nu am o idee destul debuna

| bilopart a răspuns:

Vrei sa faci un blog sau un site? Daca esti incepator ce platforma vei folosi? wordpress, jomla... pentru ca depinde de multe, daca vrei un site care va contine mult flash va trebui sa iti cumperi un domeniu si un host (iti recomand pe cei de la www.despregazduire.ro am avut mult timp site-ul hostat de ei) asta pentru ca google sa iti ofere o mai mare atentie la fel ca si vizitatorii, in plus ai libertate maxima in a face nceea ce vrei cu site-ul nu ca pe wordpress.com sau blogger. hostul te costa cam 1 euro pe luna daca platesti pe un an primesti si domeniu gratis, separat un domeniu incepe de la 7 euro, plata se face prin sms. Si cand faci contul pune informatii reale!
Cu alte cuvinte trebuie sa acorzi o mare atentie si seriozitate pentru a reusi!
ps: nu vreau sa te descurajez! sa faci un site nu e greu insa trebuie sa iti placa ceea ce faci chiar daca nu ai sti nimic.
daca vri sa te ajut adauga-ma la prieteni si vorbim...

| movieplace explică (pentru bilopart):

Nu sunt la primul website( am mai avut 2 unul facut cu wordpress si unul cu coduri css php...)
Si am hostul meu nu caut un host sau ceva de genul

| bilopart a răspuns (pentru movieplace):

Ai putea avea unele proble cu hackerii dar lasa asta, zi-mi la ce te pricepi cel mai bine, ce sporturi practici excluzand fotbalul.

| movieplace explică (pentru bilopart):

Nu practic fotbal in general bascket si snooker.

| bilopart a răspuns (pentru movieplace):

Daca vrei sa scrii pe site ceva ce ii intereseaza in general, atunci va fi dificil pentru ca sunt deja site-uri cu o influenta mare asupra publicului si vei fi mult timp suprimat. Sfatul meu este sa faci ceva unic! Eu m-am gandit sa fac un site cu asasinate reale, dar din ``pacate`` nu este legal, as fi facut dar m-am gandit ca va afecta foarte mult publicul deoarece acele video-uri vor dezvolta o agresivitate crescuta asupra lor!

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Angajeaza-ti o echipa profesionista in caz ca intrii in afaceri, ex: manager de proiect, specialist in IT si comunicare, vreo 2-3 baietasi care sa lucreze in Java, Departament de reclama etc laughing hai ca te-am incurcat!

| movieplace explică (pentru Darius_Ionescu_1993):

Serios? Crezi ca asta ma incurcat? de ce am nevoie de java cand eu contruiesc un website nu mai bine as aveam nevoie de cativa designer si developeri?

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns (pentru movieplace):

Intrebarile astea sunt de copii de clasa a 10a, daca chiar erai tu mare creator de site-uri si asa mult timp la dispozitie(pentru ca un site de la zero necesita foarte multe ore de lucru)nu intrebai asta pe TPU, cu probleme de genul te duci direct la firme de consultanta in afaceri pe domeniul it nu aici! Sper ca intelegi unde bat!

| movieplace explică (pentru Darius_Ionescu_1993):

Tu inca nu ai inteles ce vreau sa fac nu?