| gallo56 a întrebat:

O idee de website pe care ati vizita-o sau ar fi foarte vizitata (in timp sa aduca un mic venit macar)

Răspuns Câştigător
| CasaSiDesign a răspuns:

Fa un site pe un domeniu la care te pricepi cel mai bine, in felul asta vei stapani articolele ce le vei posta. De exemplu faci un site cu trailere si gameplay-uri din jocuri. Publicitatea ti-o poti face postand Gameplay-uri inregistrate de tine in timpul jocului, in felul acesta poti face bani din adsense si pe youtube si pe site. Acum depinde la ce te pricepi tu

| gallo56 explică (pentru CasaSiDesign):

:/ Eu voiam o idee profitabilqa am avut site cu gameplay si m-am frecat in el nu facem nimic (sunt prea multe)

| CasaSiDesign a răspuns (pentru gallo56):

Pai spune-mi la ce te pricepi...cateva domenii

| gallo56 explică (pentru CasaSiDesign):

Eu astept o idee de website ma pricep la multe nu cred ca as putea sa le enumar pe toate.

| CasaSiDesign a răspuns (pentru gallo56):

Se spune ca femeile dau cel mai repede click pe anunturile adsense, mai ales daca au poze frumoase. Iti sugerez site de fashion pe care sa ai adsense iar produsele sa fie din magazinele de afiliere gen 2parale.ro. Astea combinate cu retele de socializare. Castigi si din adsense si din afiliere

| gallo56 explică (pentru CasaSiDesign):

Cate website-uri ai? Stiu doar de unul

| CasaSiDesign a răspuns (pentru gallo56):

Mai multe...dar doar unul important, in care articolele cu content original cantaresc greu in google.

| gallo56 explică (pentru CasaSiDesign):

Inca doua intrebari
Care e acel site?
Si cat castigi in total in fiecare luna...

| gallo56 explică (pentru CasaSiDesign):

Imi poti trimite un Pm cu numele website-ului?

| ThLeg a răspuns (pentru CasaSiDesign):

Băi nenea, tu te uiți pe youtube? Folosești netul? Da? Păi atunci cred că observi și tu că toate domeniile sunt ocupate! Youtube e plin de jocuri și de trailere! Omu a intrebat ceva și văd că a dat funda la ceva ce nu are legătura cu intrebarea lui! Omu vrea o idee de website!

| gallo56 explică (pentru ThLeg):

Bai nene, a realizat asta, eu am gasit o idee care cred ca o s-o pun in practica acum ma intereseaza altceva.

| ThLeg a răspuns (pentru gallo56):

Papagalule! Dacă eu incep propoziția cu Băi nenea, tu ca un papgal ce ești scrii exact ca mine! Uite vezi! De asta sunt sigur că nu vei reuși să faci nimic inspre werbsite-uri fiindcă nu ești original! Originalitatea este cheia succesului cănd vine vorba de site-uri iar la tine originalitatea este zero! Nu te supăra, dar ăsta e adevăul! Baftă și mult noroc in viață, vei avea nevoie!

| CasaSiDesign a răspuns (pentru ThLeg):

Pai si i-am dat o idee...nu-i problema mea ca e suprasaturata piata. cateodata daca esti mai bun ca altii ii poti intrecewinking

19 răspunsuri:
| CasaSiDesign a răspuns:

In ce sens sa-ti aduca venit vizitarea unui site? Fii mai explicit?

| gallo56 explică (pentru CasaSiDesign):

Daca o sa am vizitatori o sa pot pune adsense(de exemplu),.

| gallo56 explică:

Ma refeream la ala care cantareste greu in google de asta stiam big grin

| CasaSiDesign a răspuns (pentru gallo56):

Pai stiam ca stii de asta happy restul e sicret happy

| gallo56 explică (pentru CasaSiDesign):

Daca as vedea Site-ul care cantareste greu poate m-ar motiva si pe mine sa incep ceva maret tongue
Un pc asa statistic cu websiteul si cu cat castigi m-ar ajuta enorm

| gallo56 explică (pentru CasaSiDesign):

Un indiciu macar?

| CasaSiDesign a răspuns (pentru gallo56):

Stiu ca toate domeniile sunt ocupate si unele chiar suprasaturate, de aceea unele idei nu se pot spune. Dar ca idee incearca sa cauti o nisa care sa implice viciile oamenilor, pentru ca si pe timp de criza viciile inca se vand si functioneaza. Aaa...si inca ceva, daca poti fa-l direct in engleza pentru un public mai mare.