| Exio a întrebat:

Imi poate spune cineva daca sursa aceasta ( Floston FL500 Extra ) poate sa-mi tine urmatoarele componente?
Hard : Western Digital 500GB SATA-III
Procesor : Intel Core i3 2120 3. 30GHz
Placa de baza : Gigabyte GA-H61MA-D3V
Placa video : MSI Radeon HD7770 GHz Edition 1GB DDR5 128-bit
RAM : KingMax 4GB DDR3 1333MHz
Va multumesc.

5 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

E o prostie, te rog nu o cumpăra. Ai un sistem foarte frumos și e păcat de el cu sursa aia, care e o pocnitoare.
Cel mai probabil nu o sa reziste.

Asta ar fi minimul: http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-400w/

| Exio explică (pentru trolololo):

Multumesc.Eram sigur ca nu este buna sursa.Chiar cei de pe pc garage mi-au recomandato happy

| Me2 a răspuns:

Sursa aia e slaba (stiu din propria experienta) cand joci un joc dupa 2-3 ore se incalzeste ingrozitor, nu scoate 500 w, scoate cam 350, e usoara (materiale de proasta calitate) mi s-a ars, am trecut de la acel floston la sirtecu-l pe care ti l-a recomandat si trolololo, e foarte buna sursa

| xgh3n123 a răspuns:

Prostii mie sursa asta imi tine un fx6300 six core, Gtx 650TI, 8 gb ram, hdd 1 TB, le duce fara probleme. nu stiu ce tot vorbiti ca marmotele.straight face

| Silviu_Stochioiu_1983 a răspuns:

Cu scuzele de rigoare pentru nota discordanta, eu am montat, din lipsa de alte variante, Floston 500 Extra la un PC mai modest (E5300 OC 3. 4ghz, GTS 450 1gb ddr5, 4 gb ram, 1 HDD)La GTS, pe rail de 12V trebuie sa ai minim 22A, si asta teoretic scoate 24A.Pt sistemul asta cel putin merge bine, joc WoT cu grafica foarte aproape de maxim la o rezolutie acceptabila) far sa se incalzeasca, fara sa inghete calculatorul...am ramas si eu uimit, avand in vedere unele recenzii.Era la oferta la 100 de ron, d-aia am incercat-o.Am zis ca de nu merge, pun diferenta si iau alta.Dar, repet, in cazul meu, nu e cazul.