| Mira_Claudiu_1997_OOw2 a întrebat:

Îmi puteți recomanda un laptop pentru editare video, uneori și 4K dacă se poate, in bugetul de 3300-3800 lei?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Editarea video implica resurse hardware serioase. Un minim necesar ar fi procesor i7, minim 16 GB RAM, o, placa video GTX seria 10 si un hard disk rapid, preferabil SSD. Cel mai ieftin laptop cu specificatiile astea (repet, minime!) pe care l-am gasit pe EMag, este peste 5000 de lei.

Acum, mai exista un aspect. Daca "editare video" inseamna sa pui subtitluri si generice pe filmari de la nunti, te descurci si cu unul in bugetul tau...

| Mira_Claudiu_1997_OOw2 explică (pentru JackR):

Știu și eu ce spui, am crezut ca am șanse sa găsesc ceva acceptabil la banii ăștia. O sa mai aștept puțin și iau ceva mai bun. Știi cumva ce sa aleg între MacBook pro 13 și un Asus Rog?

| JackR a răspuns (pentru Mira_Claudiu_1997_OOw2):

Asus. Are ecranul mai mare!