| xAudCulorix a întrebat:

Imi puteti spune care este diferenta dintre Samsung Galaxy S4 GT-I9500 si GT-I9505? (daca este vreuna)

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ai cautat cred ca fix deloc.
Difera asa:
Unul are 4g, celalt nu are. Daca nu ai abonament cu 4g, nu te incurca.
Difera procesorul(octa core vs quad-core). Atentie, la varianta gt9500(adica cel octa), e un octa core fals. El are 4 nuclee slabe dar care consuma putin, si 4 performante dar care consuma mult. Ele nu lucreaza simultan. Fie lucreaza cele 4 performante daca te joci ceva si este nevoie de mai multa putere de procesare, fie cele 4 slabe pentru youtube, mesaje filme etc.
Difera procesorul grafic, iar performantele in jocuri difera si ele.
Ambele au ant+, nu cum a spus colegul.
Alta diferenta, deoarece difera procesoarele, este si cat tine bateria. La varianta octo teoretic bateria tine nitel mai mult dar din ce am vazut in practica (parerile utilizatorilor) diferenta e inexistenta sau chiar bateria la octa-core tine nitel mai putin.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

GT-I9500:
- are 4G(celalalt nu)
- are procesor octa core (celalalt quad core)
- are ANT+ support(celalalt nu are)
- este mult ai ieftin (decat celalalt)!
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5125&idPhone2=5371