| craniul a întrebat:

Salut,
Imi poate spune si mie cineva care este diferenta dintre un Samsung galaxy s4 i9505 LTE si un galaxy s4 i9500?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Difera procesorul+gpu-ul.
i9505 are un snapdragon 600 quad-core la 1.9 ghz +gpu adreno 320. i9500 are un Exynos 5 cu 4 nuclee A15 la 1.6 GHz si inca 4 nuclee pentru baterie a7 la 1.2 ghz + gpu powervr544mp3. La varianta octa-core nu lucreaza toate 8 odata, cu fie 4 A15, fie 4A7, pe rand, dupa cat de solicitante is programele si aplicatiile de pe telefon.

| craniul explică (pentru sltlp):

In fond i9505 e mai bun?

| sltlp a răspuns (pentru craniul):

Da, i9505 este cu o idee mai bun. Insa daca vrei ceva cu adevarat bun, recomand i9506. http://telefonultau.eu/......arent.html E aproape cat s5 ca si performante. Bateria tine putin mai mult decat la i9505 sau i9500 deoarece are cpu mai eficient, si mult mai performant(cpu e identic cu cel de la note 3).

| carsley a răspuns:

Samsung galaxy s4 i9505 LTE are 4G. Îi poţi pune cartelă 4G.