| TPUEU1000 a întrebat:

Imi recomandati su nu windows 10? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Ti-l recomand doar daca esti un user obisnuit, adica folosesti doar internetul, cateva programe si cateva jocuri, este perfect pentru asa ceva. Insa nu ti-l recomand daca esti gamer, unele jocuri nu o sa iti mearga, nu ti-l recomand daca esti producer, multe features de la anumite programe pur si simplu nu merg. Daca vrei ca totul sa decurga normal si sa poti face orice pe acel pc/laptop, iti recomand cu caldura windows 7, pentru ca pana la urma trebuie sa faci ce vrei tu, nu trebuie sa fii limitat la nimic.

@Shammal, orice windows se incarca in 10 secunde pe un ssd, eu in trecut pe un core2duo parca, am testat timpul de bootare, cu hdd, si nu era foarte mare, undeva intre 10-20sec.

| TPUEU1000 explică (pentru Frank51):

Nu, nu sunt gamer. Folosesc cateva aplicatii, internetul si urmatoarele jocuri Unturned, Minecreft, Robocraft si rar GTA Vice City.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Marea hiba este lipsa unor drivere pentru anumite sisteme. Apoi este facut sa depisteze programele (softurile) ilegale. http://www.digi24.ro/......din+sistem

| Shammal a răspuns:

Da, eu il am de cateva luni si merge superb, il am instalat pe un SSD se incarca in cel mult 10 sec de cand ii dau drumu, nu am intampinat nici un fel de eroare.

| DryIce a răspuns:

Depinde de tine daca faci piraterie sau nu. Daca nu faci si nu te supara nici reclamele atunci e ok windows 10 (doar ca mai trebuie sa faci compatibility cu windows 7 la majoritatea programelor sa mearga). Iar daca faci chestii speciale, pune windows 7, acela macar nu spioneaza.

| TPUEU1000 explică (pentru DryIce):

Nu, nu fac piratare. Am windows oficial si licenta si iau tot windows oficial. Reclamele nu ma deranjeaza si nici nu fac chestii speciale.

| OhGodWhy a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, depinde de ce specificatii ai.Eu l-am avut instalat pe laptop HP 420, chip Intel 7 8gb ram 2tera spatiu de stocare.Si o placa cat de cat buna amd.
Si am avut parte de neplaceri, de ex freezing, jocurile au avut lag extrem.Pot sa spun ca in schimb internetul se misca mai bine.
Dar daca ai windows 8.1 nu ti l-as recomanda, inca nu sunt toate jocurile si programele updatate si compatibile pentru windows 10.
Eu as mai astepta.

| Iuly16x a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu! Adica...ok. poate la inceput iti srarneste interesul si curiozitatea...dar atente! Dupa ceva timp veti observa ca incepe sa proceseze din ce in ce mai greu si exista anumiti vitusi extrem, dar extrem de pacatosi...( funda?)