| PandacornMaria87658 a întrebat:

In medie cat ar trebui sa tina bateria unui Samsung s5 mini nou mi se descarca cam repede stau pe Facebook, Instagram, snapchat si luminozitatea este mica 5% sau 10% ascult si muzica

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

L-ai luat de nou? Din cate stiu nu se mai fabrica. Daca a fost folosit de cineva e normal sa fie uzata bateria. Stiu ca in mod normal telefonul asta avea o autonomie destul de buna.
Intra la setari, la baterie (dupa ce ai folosit tel pana a ajuns la 10%) si vezi pe ce s-a consumat bateria, o sa iti arate acolo. Daca vezi ceva neobisnuit de ex stand by, atunci cred ca telefonul are o problema. Sau descarca o aplicatie de pe google play care iti arata cat de uzata e bateria, pe ios se numeste battery life, cauta asa si posibil sa gasesti ceva similar. Descarca si daca iti arata ca bateria si-a pierdut vreo 20 % din capacitate, e clar ca e uzata si trebuie schimbata.

| NLS a răspuns (pentru Bondarel99):

S5 mini nu e mai fabrica de mult. Si chiar daca a stat prin vreun depozit, sau la cineva in sertar, bateria isi pierde in timp din capacitate. Plus ca FB consuma multe resurse, celelalte 2 la fel. Nu ai specificat cate ore pe zi butonezi telefonul. Testele care determina durata de viata a bateriei, nu presupun sa il butonezi 24 din 24.

| PandacornMaria87658 explică (pentru Bondarel99):

Nu stiu l-am primit cadou