| SilentRain a întrebat:

In trecut mi-a fost spartă adresa de email, eu am schimbat parola și pe vremea aia nu prea îmi pasă de aceasta adresa.
Cum pot sa știu în prezent că adresa mea de email este securizata? (Acum îmi pasă de adresa că îmi vin tot felul de chestii importante pe ea, unele cu multe date personale).

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Cum spuneau si cei de mai sus, 2-Step Verification ar fi cea mai buna solutie. Iti poti pune si o parola mai puternica - sa fie lunga, sa contina si semne si litere si cifre.

5 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Nu ai spus unde e
si gmail si yahoo mail au autentificare in 2 pasi, care inseamna ca trebuie sa iti sparga si telefonul ca sa poata sa intre pe adresa

| user0010 a răspuns:

Ai activat funcția autentificarea în 2 pași?

| colosseum1337 a răspuns:

Poti sa iti selectezi optiunea 2FA pentru contul tau. happy

| AndreiRobert312 a răspuns:

Foloseste o parola mai puternica si autentificare in 2 pasi. Adresele de email se sparg datorita faptului ca folosesti aceiasi parola si alte site-uri (e unul din motive).