| WeAreSmart a întrebat:

Instalez (de pe stik) Windows 7, 32 de biti pe laptopul HP 530. Cand incepe instalarea imi cere driverele. Nu am CD original al laptopului. De unde pot sa descarc driverele si sa le pun pe un CD, ca apoi sa-l bag in laptop si sa ia de pe el driverele necesare?

9 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Nu e de l; a drivere atentie la hdd vezi in bios daca ti-l vede de obicei windws 7 cere drivere in mijlocul instalarii doar daca nu vede cum trebuie hdd posibil sa fi gresit la scriere windowsului pe stick foloseste wintoflash si o versiune msdn de windows 7 mare atentie cu versiunile aio sau cele customizate nu sunt preluate perfect de softul de scriere pe stick

| zdrangoi a răspuns:

Trebuie sa stii ce fel de placa video si placa de sunet ai, respectiv caracteristicile lor.
apoi cauti driverele pe net.
daca ai cartea tehnica a laptopului le gasesti acolo, daca nu intra in BIOS (daca stii) si le gasesti deasemeni.
Daca ai HP530 in care nu s-a umblat gasesti aici toate driverele pentru el:
http://h20000.www2.hp.com/......eIndex.jsp

| WeAreSmart explică (pentru zdrangoi):

Cum sa flu din BIOS?

| zdrangoi a răspuns (pentru WeAreSmart):

Am completat raspunsul.
asteapta putin sa apara completarea.
sau uite de unde poti descarca toate driverele pentru HP530:
http://h20000.www2.hp.com/......eIndex.jsp

| WeAreSmart explică (pentru zdrangoi):

Poate iti dau id si parola de team viewer si mi le descarci tu happy ce zici?

| zdrangoi a răspuns (pentru WeAreSmart):

Cel mai bine cauta un prieten care sa stie sa-ti instaleze Windows-ul.
trebuie sa ai printre cunostintele tale pe cineva care stie.
asa e greu de explicat.
uite un tutorial din care afli cum sa faci :
http://pc-config.info/......ate-la-pc/

| pozeanimate a răspuns:

Http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html?pageDisplay=drivers

prima data aud sa ceara drivere la instalare o_O

incearca si instaleaza xp si vezi de merge xp

| nurckye a răspuns:

Nu recunoaste hdd. In general windows are niste drivere incluse. Am patit la fel ca tine dar am gasit metoda asta: PUi acelasi windows 7 pe un usb, bagi in pc si usb si cd-ul, cand iti cere driverele cauti in usb. Funda?