| Momoiso a întrebat:

Întâmpin o problema la photoshop cs4 si nu numai, atunci cand vreau sa scriu ceva cu diacritice, doar "â"-ul si "î"-ul imi apar, "ă, ş, ţ"- nu, raman la fontul tahoma. Mentionez ca folosesc un font ce permite diacritice. Ma puteti ajuta?

Multumesc! ^^

2 răspunsuri:
| SapioiT a răspuns:

Buna ziua!
Am cautat pe internet si am gasit o smecherie, uploadata aici:
http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
Dupa ce instalezi si setezi tastatura noua pe default, apesi ALT din dreapta si una din urmatoarele taste si iti face alte caractere:
q - â | a - a | e - € | s - s | d - d | c - © | t - t
i - î | l - l | p - § | [ - „ | ] - " |, - « |. - » |
O zi buna!

| SapioiT a răspuns:

Buna ziua!
Am cautat pe internet si am gasit o smecherie, uploadata aici:
http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
Dupa ce instalezi si setezi tastatura noua pe default, apesi ALT din dreapta si una din urmatoarele taste si iti face alte caractere:
q a e s d c t i l p [ | ],.
O zi buna!