| elena_6631 a întrebat:

La laptop se poate pune numai placa firewiredoare externa? adica laptopul meu nu are card express, nu mai stiu ce sa fac crying

1 răspuns:
| Crysis21 a răspuns:

Ok, din moment ce nu ai express card ce rost mai are sa pui un adaptor usb-firewire? nu vei obtine nici un spor de viteza. Isi are rostul numai daca disp ce il doresti conectat nu are si usb happy

si da, fara express card nu ai cum sa pui happy decat adaptor usb-firewire sau eventual esata-firewire( daca ai esata la laptop)