| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Salut, recent am achizitionat un laptop la mana a-doua, specificatiile sunt foarte ok la banii pe care i-am dat, doar ca functioneaza pe baza placii video intregrate.
am facut un mic research si am descoperit ca pot adauga o placa video externa prin intermediul slotului de express card.
As dori sa stiu cum, de ce am nevoie ca sa fac acest lucru posibil, si de unde pot face rost de lucrurile necesare, daca se poate, si cu link-uri (cu cat mai ieftin, cu atat mai bine).
ps: dispun de o placa video si de o sursa, care mi-au ramas de la un fost pc.

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| VasileCacanei a răspuns:

Pe langa acea placa video integrata, mai ai si vreo placa video dedicata? Daca da, ce placa ai? Ca sunt diferite setarile de la ATI si de la nVidia.

| ItDoesntMatter01 explică (pentru VasileCacanei):

Nu, nu am dedicată

| VasileCacanei a răspuns (pentru ItDoesntMatter01):

Da-mi te rog modelul de laptop achizitionat.

| ItDoesntMatter01 explică (pentru VasileCacanei):

Dell latitude E6410 : modelul cu 4 GB ram