| anonim_4396 a întrebat:

La mine dupa ce intalez windowsu xp nu am in Network Connections conexiunea la internet adica Internet Connection si Local Area Connection( fara ele instalate/activate nu imi merge internetul) de obicei mi le face cineva(nu descarca nici un driver). Cum trebuie sa le insalez?
(driverele pentru sunet, internet etc. le am instalate dar chestile alea trebuie facute separat si nu stiu cum)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui cum ai internetul, daca este cu fir ori wireless, asa ca banuiesc ca este cu fir. Activeaza modemul conectat la pc si incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new connection si iti intra o fereastra de instalare, New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| Kattan a răspuns:

In momentul in care instalezi placa de retea iti va aparea Local Area Connection. Conexiunea la internet trebuie creata.
Instaleaza toate driverele, apoi creeaza conexiunea asa cum ti-a spus iondelasal.