| paul365 a întrebat:

La Nokia 5230 mi-am schimbat cartela si acum imi arata un mesaj dar nu il pot citi si imi scrie memorie SIM plina.ce sa fac?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mai sterge din mesajele vechi si dupa poti citi.

| paul365 explică (pentru relian):

Nu am nici un mesaj.Alt ceva?

| relian a răspuns (pentru paul365):

Pune cardul ala la calculator si vezi ce ai pe el.Si vezi daca poti citi dupa calc ca ar trebui sa til citeasca. Daca nu stiu si eu formateaza simu folosind calculatorul si dupa sper sa fie bine.Cartela aia ce ai schimbat-o poate ca este plina si mesajele sau dus in ea nu sau dus in memoria telefonului.Si de aia spune asta.Da si tu copy de la sim la memo telefon si dupa formateaza cartela sau altceva nu stiu.Mai intreaba sau mergi pe youtube si intrebi acolo ca iti explica si video.Scrii how to read bla bal si o sa gasesti