| Deby' a întrebat:

La Photoshop. Cum sa fac ca backround`ul sa fie o alta imagine? Stiti la ce ma refertongue Adica sa tai fundalul imaginii, pastrandu`ma numai p mine, si punand in spate o alat imagine... stiti? nu siteuri cu explicatii, va rog. explicati`mi voi! Mersi:*:*

Răspuns Câştigător
| UNfriendLY a răspuns:

Ti-as putea da N modalitati happy. una din ele ar fi cu pen tool daca vrei sa iasa foarte bine. dupa ce utilizezi pen tool si iti marchezi conturul dai click dreapta -> make selection apoi dai ctrl+***+i si selecteaza cealalta parte pe care nu ai conturat-o si apesi delete. apoi daca vrei sa te pui intr-o padure spre ex. doar iei partea care a ramas happy sau. mult mai usor dar nu marcheaza chiar excelent, foloseste Quick Selection tool. si la fel faci cu delete apoi, sa stergi bucata care nu`ti trb...si ce`ti ramane te pui pe alta poza. sper ca am fost de folost, sunt profesionist in photoshop daca vrei alte detalii. da-mi un p. m si-ti las id :-) si asa sunt putin cam plictisit ^^ si te-as puta ajuta

2 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Intra pe www.deviantART.com si cauta acolo tutorial despre cum faci un render.
Poti incerca tutorialul asta: http://www.youtube.com/watch?v=fTTyLHINI-c

Ceea ce vrei tu sa faci se numeste RENDERING, iar ce vrei tu sa tai sa muti in alta poza se numeste render. Dar daca esti rabdatoare poti face si cu PAINT!

| Lollidella a răspuns:

Http://www.tutorialul.ro/schimbare-fundal-selectie-utilizand-channels.html

eu asta folosesc :) si merge foarte bine daca faci exact cum zice :D