| Petrica123 a întrebat:

La placa de baza imi trebuie drivere?

Cum pot afla detalii despre placa mea de baza?

6 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Pentru recuperare driverelor urmeaza pasi.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer la Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele necesare, sau versiuni mai noi la driverele pe care le are Computerul tau.descarca drivarele.
Si install

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Nu iti trebuie drivere pentru placa de baza, ci doar drivere pentru placa de sunet, pentru placa video(doar daca e dedicata, la fel si in cazul placii de sunet), si drivere pentru alte dispozitive pe care le adaugi pe parcurs (volan, bluetooth etc).

| Petrica123 explică (pentru anonim_4396):

Dedicata?

| Petrica123 explică (pentru anonim_4396):

Dedicata? Ce inseamna?

| CoL00SaL a răspuns (pentru Petrica123):

Dedicata inseamna ca acel pc are placa video adaugata in pc...iar cea integrata o are pc-ul!

| Rührselig a răspuns:

Http://www.cpuid.com/cpuz.php e cel mai mic si usor de instalat. Ai Download latest version sus in stanga.