| crush19 a întrebat:

"Laptop Dell Inspiron 3521 cu procesor Intel® CoreTM i5-3317U 1.70GHz, Ivy Bridge, 4GB, 500GB, AMD Radeon HD 7670M 1GB, Ubuntu Edition version 12.04, Black" vs "Laptop Dell Inspiron 3521 cu procesor Intel® CoreTM i5-3337U 1.80GHz, Ivy Bridge, 4GB, 1TB, AMD Radeon HD 8730M 2GB, Ubuntu Edition version 12.04, Black "

Fundita pentru motive pro si contra (pentru fiecare model)

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Ambele sunt foarte bune, dar al doilea e mai bun.
-Al doilea are procesor e puțin mai bun: modelul e mai nou și are mai mulți GHz.
-Al doilea are un HDD mai mare.
-Al doilea are o placă video mai bună: modelul e mai nou (cu 1000 cifre mai mare) și are 2 GB.

Ambele laptopuri sunt foarte bune. Îl poți lua liniștit și pe primul dacă faci economie de bani fiindcă îți va merge orice joc pe maxim. Va trebui doar să înlocuiești Ubuntu cu Windows 7.

INFO: Laptopurile nu sunt pentru jocuri. De la un moment dat sistemul de răcire poate ceda și se va supraîncălzi foarte rapid.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat